بهترین تشک های 2023: تست شده در آزمایشگاه و تایید شده توسط متخصصین

یک تشک خوب می تواند عامل تعیین کننده بین خواب راحت و بی خوابی باشد.
برای کمک به شما برای داشتن بهترین خواب، کارشناسان محصولات خواب داخلی خوشین بیش از 1300 تشک را در نزدیک به یک دهه در آزمایشگاه تست محصول ایران آزمایش کرده است. با استفاده از داده‌های آزمایشی کمی و کیفی همراه با تحقیقات مصرف‌کننده و گروه‌های متمرکز، بهترین تشک را برای هر نوع خوابیدن پیدا کرده‌ایم.

این مقاله با اطلاعات دقیق در مورد انتخاب های برتر ما برای بهترین تشک های سال 2023 آغاز می شود. همچنین موضوعات کلیدی دیگری را که خریداران تشک  باید از آن ها آگاه باشند، مانند سخت بودن فرآیند خرید و تصمیم گیری که باید مراقب باشند چه چیزی و چگونه انتخاب کنند، ارائه می شود.

خوابیدن برای هر فردی متفاوت است، بنابراین ما برای یک سیستم رتبه بندی عینی تلاش می کنیم که به شما کمک کنیم هر محصول را درک کنید - خوب و بد - تا بتوانید بهترین تصمیم خرید را برای خود بگیرید. تیم تحقیق و توسعه  خوشین از ابزارها و روش‌های پیشرفته برای دریافت اطلاعات از مجموعه داده‌های بیش از 1300 تشک استفاده می‌کند. ما این داده‌ها را با بازخورد درباره تجربیات واقعی آزمایش‌کنندگان محصولات خواب، گروه‌های کانونی و مخاطبان مصرف‌کننده در خانه ترکیب می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند تست ما، به بخش روش شناسی ما در زیر بروید.

اگر به تازگی جستجوی خود را شروع کرده اید، راهنمای ما در مورد یافتن تشک مناسب برای شما و پاسخ ما به سوالات رایج خرید را بخوانید.

 

1.تشک دریم لند مدل لیلاک:

لیلاک تشکی فول ارتوپدیک به همراه سیستم هسته ای اسفنجی فشرده که ارتفاع آن 23 سانتی متر میباشد و دارای ترموفلت استخوانی با روکش تیشو و اسفنج فشرده یورولوکس است.
این تشک به دلیل داشتن لایه ی ضد حساسیت برای افرادی که آلرژی یا حساسیت دارند مناسب است. درجه سفتی تشک دریم لند مدل لیلاک 7 میباشد و جز دسته تشک های سفت و طبی قرار میگیرد.


تشک دریم لند مدل لیلاک

2.تشک دریم لند مدل گرین:

درتشک های دریم لند مدل گرین فنر میکرو بونل به کار رفته است. در مرکز تشک گرین از ترموفلت استخوانی با روکش تیشو و اسفنج فشرده یورولوکس به همراه اسفنج فشرده ساپورت استفاده شده است.
این تشک دارای لایه ی ضد حساسیت میباشد و مناسب برای افرادی است که دارای آلرژی و حساسیت هستند.
تشک گرین دارای 4 سال ضمانت پس از فروش بوده و درجه نرمی سفتی آن 5.5 میباشد و جز تشک های میانه قرار میگیرد.


تشک دریم لند مدل گرین

3.تشک دریم لند مدل اسپیس:

این دسته از تشک دریم لند جز دسته بندی تشک های فنر پاکتی قرار میگیرد که داخل آن از فنر های میکرو پاکتی استفاده شده است.
تشک اسپیس دارای 8 سال ضمانت پس از فروش بوده و ارتفاع آن 29 سانتی متر میباشد.
در هسته مرکزی آن از اسفنج فشرده ساپورت و یورولوکس به کار رفته است. درجه نرمی سفتی آن 4.5 میباشد و جز تشک های نسبتا نرم قرار میگیرد.

تشک دریم لند مدل اسپیس

4.تشک خوشخواب مدل سوپراستار:

تشک سوپر استار خوشخواب جز دسته تشک های فنر منفصل میباشد.این تشک مناسب افرادی است که مشکلات استخوانی و یا کمر درد یا دیسک کمر دارند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد تشک سوپر استار شکل گرفتن تشک با توجه به منحنی های ستون فقرات است.
تشک مذکور دارای ارتفاع 30 سانتی متری بوده و درجه سفتی نرمی اش 4 است و جز دسته تشک های نسبتا نرم قرار میگیرد.

تشک خوشخواب مدل سوپراستار

5.تشک خوشخواب مدل باراباس:

تشک باراباس دارای رویه ژاکارد بوده و از دیگر ویژگی های این تشک میتوان به وجود فیلتر هوا در دیواره های تشک نام برد.
تشک خوشخواب مدل باراباس دارای ارتفاع 23 سانتی متری میباشد و ضد حساسیت و ضد آلرژی نیز میباشد.
درجه سفتی نرمی این تشک 3 بوده و جز تشک های نرم و فنری قرار میگیرد.

تشک خوشخواب مدل باراباس

6.تشک رویا مدل الترا 4:

این مدل از تپشک رویا جز دسته بندی تشک های فنر منفصل میباشد.
این تشک دارای پارچه ی سه لایه ی گرد بافت است که برروی آن نقش دوزی شده است.
تشک الترا 4 دارای الیاف ضد حساسیت با خاصیت ارتجاعی میباشد.

ارتفاع آن 26 سانتی متر میباشد و دارای 6 سال ضمانت پس از فروش است.


تشک رویا مدل الترا 4


ما شخصاً صدها تشک را آزمایش کرده‌ایم و آنها را برای طیف گسترده‌ای از معیارهای عملکردی که می‌تواند بر تجربه خواب شما تأثیر بگذارد، ارزیابی کرده‌ایم. دفاتر ما به معنای واقعی کلمه پر از تشک هستند، زیرا تقریباً همه تشک های اصلی و شرکتی در بازار را تست کرده ایم تا بهترین تشک را به شما معرفی نماییم.

هر آزمایش‌کننده ، در پنل 10 نفره خوشین ،  سال‌ها تجربه تحقیق و آزمایش را در فرآیند ارزیابی تشک به ارمغان می‌آورد، که بسیاری از آنها با تولیدکنندگان تشک کار کرده‌اند. علاوه بر این، ما اطلاعات دریافتی را از ده‌ها ارزیاب داخلی و خارجی دیگر الهام می‌گیریم که ترجیحات متفاوت، نوع بدن و وضعیت خواب آنها به اضافه کردن لایه‌های دیگر داده‌های مهم کمک می‌کند.

بهترین تشک سال

بهترین تشک ایرانی

آزمایشگاه خواب ما مجهز به ابزارها و حسگرهای تخصصی برای اندازه گیری عملکرد تشک است. اینها اطلاعات اندکی را به ما می دهند که در هشت دسته زیر با استفاده از فرآیندهای آزمایشی که به طور مداوم در همه تشک ها انجام می شود جمع آوری کرده ایم. ما این نتایج آزمایش را با تجربیات کیفی ارزیاب‌های خود ترکیب می‌کنیم تا تصویری جامع از نحوه ی    عملکرد تشک و اینکه برای چه کسانی بهتر است ارائه دهیم.

   جداسازی حرکت  

عایق حرکتی به این اشاره دارد که تشک چقدر حرکت را جذب می کند و از انتقال آن به سطح جلوگیری می کند. تشک‌هایی که لایه‌های راحتی ضخیم‌تری دارند، حرکت بیشتری را ایزوله می‌کنند، که برای کسانی که مرتباً توسط حرکات شریک خواب آشفته می‌شوند، عالی است. ما جداسازی حرکت را با انجام یک سری حرکات بدن و کاهش وزن در سراسر تشک آزمایش می‌کنیم و با استفاده از لرزه نگار، حرکت در سراسر تخت را اندازه‌گیری می‌کنیم.

     کنترل دما   

یک تشک با دمای کنترل شده باید اطمینان حاصل کند که در خواب خیلی احساس گرما یا سرما نکنید. تشک های ساخته شده از مواد تنفس پذیر مانند پنبه، پشم، لاتکس و کلاف در تنظیم دما عالی هستند. ما کنترل دما را با نشان دادن یک تفنگ حرارتی به سمت تشک بعد از خوابیدن روی تخت اندازه گیری می کنیم، سپس دما و مدت زمان خنک شدن حاصل را ثبت می کنیم. خوشین همچنین این فرآیند را با استفاده از یک بطری آب گرم شده تا 98 درجه (به جای خواب) تکرار می کند و به ما امکان می دهد تغییرات دمای بدن در خواب را کنترل کنیم.

   کاهش فشار  

یک تشک کاهش فشار در اطراف بدن قرار می گیرد تا از تجمع فشار در مفاصل جلوگیری کند. معمولاً این تشک ها دارای لایه های راحتی ضخیم تری هستند که با بدن سازگار می شوند. کاهش فشار با قرار دادن یک پد فشار بین تخت خواب و تشک اندازه گیری می شود. این به ما اطلاعات دقیقی در مورد اینکه کدام قسمت‌های بدن تحت فشارهای متفاوتی هستند، می‌دهد.

   بوی بد تشک   

تشک های داخل جعبه ی بسته بندی و تشک هایی که با مواد مصنوعی ساخته شده اند بیشتر در معرض بوی بد گاز مانند هستند. این بوها به دلیل انتشار ترکیبات آلی فرار (VOC) هستند که نسبتاً بی ضرر هستند (در تشک ها) اما می توانند آزار دهنده باشند. تیم آزمایش خوشین از یک  VOC  سنج و همچنین یک تست بو ذهنی برای ارزیابی میزان گازهای خروجی استفاده می کند.

   سهولت حرکت   

تشک هایی که در این دسته عملکرد خوبی دارند دارای سطوح پاسخگو هستند که به فرد در هنگام خواب اجازه می دهد بدون محدودیت حرکت کند. تراورس های ترکیبی از یک تشک با علائم بالا در سهولت حرکت بهره می برند. ما این را با انجام یک سری حرکات بدن و کاهش وزن در سراسر تشک اندازه‌گیری می‌کنیم و نحوه واکنش تشک و احساس آزمایش‌کنندگان را ثبت می‌کنیم.

    پشتیبانی لبه   

دیواره های تشک به قابلیت تحمل وزن تشک در طول محیط اشاره دارد. یک تشک با لبه‌های نگهدارنده به فرد در هنگام خواب اجازه می‌دهد تا نزدیک‌تر به محیط دراز بکشند و قابلیت استفاده کلی تخت را افزایش دهند. پشتیبانی لبه با قرار دادن وزن بر روی لبه تخت و اندازه گیری فرورفتگی حاصل ثبت می شود.

   رابطه جنسی   

بسیاری از افراد از تشک های خود نه تنها برای خواب بلکه برای رابطه جنسی نیز استفاده می کنند. تشک هایی با رتبه های بالا در سهولت حرکت، پشتیبانی از لبه و کنترل دما نیز در این دسته عملکرد خوبی دارند.

   وزن بدن   

وزن بدن یکی از فاکتورهایی است که هنگام انتخاب سطح سفتی ایده آل باید در نظر بگیرید. موقعیت خواب و ترجیحات خواب نیز مهم هستند، بنابراین توصیه می کنیم چندین مدل را امتحان کنید تا راحت ترین احساس را پیدا کنید.

 

سوالات رایج:

کدام تشک برای من مناسب است؟

پیدا کردن تشک ایده آل بسیار ذهنی است. هر کسی که می‌خوابد، ایده‌ی خاص خود را در مورد اینکه چقدر سفت است، دارد، و حمایت و لغزش تشک به وضعیت خواب و وزن بدن فرد بستگی دارد.
با توجه به این عوامل، سخت است بگوییم که بهترین تشک وجود دارد. به همین دلیل، ما انتخاب های برتر خود را به دسته های جداگانه تقسیم کرده ایم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خود پیدا کنید.

حوزه های عملکردی را نیز در نظر بگیرید. اگر تمایل دارید در جای گرم بخوابید، تشکی ساخته شده با مواد تنفسی که جریان هوا را تقویت می کند و در برابر حفظ گرما مقاومت می کند، احتمالا بهترین گزینه خواهد بود. اگر تمایل دارید در نزدیکی لبه تخت خود بخوابید، ممکن است به تشکی با تکیه گاه لبه قوی ، نیاز داشته باشید، برخلاف تشکی که هنگام اعمال فشار در امتداد محیط آویزان می شود. اگر نقاط فشار شدیدی در امتداد ستون فقرات احساس می‌کنید، توصیه می‌کنیم به تشک‌هایی نگاه کنید که دارای پد رویی هستند و مطابق با بدن هستند. زوج‌هایی که تشک‌های فنری را برای رابطه جنسی ترجیح می‌دهند، زود دسته ای دیگر محسوب میشوند که برای پاسخگویی به نیازشان به سمت این مدل تشک ها میروند . در نهایت، شما باید قیمت را هم در نظر بگیرید.ساخت و متریال یک تشک اغلب قیمت برچسب را تعیین می کند. تخت‌های فوم و فنرهای داخلی سنتی معمولاً مقرون به صرفه‌ترین گزینه‌ها هستند، مدل‌های تمام لاتکس و هیبریدی‌ها معمولاً در میانه راه هستند و تشک های فول ارتوپدیک و طبی بیشترین هزینه را دارند.

کدام نوع تشک راحت تر است؟

اینکه آیا تشک را راحت می‌بینید یا نه، به عواملی مانند شکل بدن و موقعیت خواب ترجیحی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، یک فرد که به پشت میخوابد و وزن آن بیش از 105کیلوگرم است، معمولاً تشک بسیار سفت‌تری را نسبت به کسی که وزن کمتر از 60 کیلوگرم دارد و به پهلو می‌خوابد ترجیح می‌دهد.

خوابیدن برروی تشک‌ها همچنین می‌توانند در کوتاه‌مدت احساس راحتی کنند، اما بعد از چندین ساعت یا گاهی نیز پس از گذشت چند روز احساس راحتی می‌کنند و انتخاب تشک مناسب را بدون خوابیدن بر روی آن دشوار می‌کنند. انتخاب تشک با حالت آزمایشی خواب مفید است، زیرا این ازمایش به شما این امکان را می دهد که قبل از خرید، مجدداً بررسی کنید که تشک جدیدتان راحت است.


(وقتی نوبت به خواب می‌رسد، ترجیحات راحتی هر کس متفاوت است... من توصیه می‌کنم روی گزینه‌ای با سیاست بازگشت خوب سرمایه‌گذاری کنید)
- سارا سیلورمن، روانشناس، دارای مجوز و مشاور سلامت خواب جامع که بیماران را در نیویورک و فلوریدا درمان می کند.


تشک هایی با فشار کمتر از حد متوسط، بدون توجه به سطح سفتی کلی تشک، به آرامی بر روی نقاط فشار (سر و گردن و باسن ) احتمالی شما قرار می گیرند و راحتی و پشتیبانی را برای شما فراهم می کنند. در حالی که همه تشک های فوم یا فوم هیبریدی فشار کافی را برای تخت خواب های جانبی کاهش نمی دهند، اما در این دسته نسبت به تختخواب های داخلی یا تمام لاتکس عملکرد بهتری دارند.

بهترین تشک برای کمردرد کدامند؟ (سوال پر تکرار)

ویژگی‌هایی وجود دارد که افراد مبتلا به کمردرد معمولاً از آن‌ها استقبال می‌کنند - از جمله بالشتک کمری، سیستم‌های حمایتی دارای ناحیه ارگونومیک و پشتیبانی لبه‌های محکم. کسانی که به پهلو می‌خوابند با درد شانه یا بالای کمر نیز باید ویژگی‌های کاهش فشار تشک را قبل از خرید در نظر بگیرند، زیرا کاهش فشار ضعیف می‌تواند منجر به تنش در این نواحی شود.

بهترین تشک برای کمردرد تشکی است که تراز صحیح ستون فقرات را حمایت کند و از نوع بدن شما و وضعیت خواب ترجیحی شما پشتیبانی کند. در حالی که برخی از تشک‌های خاص در میان افراد مبتلا به کمردرد محبوب هستند، یک مدل ایده‌آل برای یک فرد ممکن است روز بعد احساس بدتری را برای دیگری ایجاد کند.

بهترین تشک ها در سال 2023 برای افراد گرم خواب کدامند؟

اگر خواب در جای گرم  را دوست دارید، باید یک تشک فنر داخلی یا لاتکس بخرید. تشک‌های فنر داخلی بدون لایه‌های راحتی فوم به لطف جریان هوای برتر خود، بهترین خنثی دما را ارائه می‌کنند، در حالی که لاتکس به طور طبیعی نسبت به دما خنثی است و در طول شب بسیار خنک‌تر از فوم مصنوعی باقی می‌ماند.

هیبریدهای لاتکس می‌توانند حتی خنک‌تر باشند، زیرا کویل‌های جیبی جریان هوا را به همان روش فنر داخلی ارائه می‌کنند. اگر احساس فوم مصنوعی را ترجیح می دهید - مانند مموری فوم - به دنبال فوم هیبرید با ویژگی های تنظیم دما باشید. این تشک‌ها گرم‌تر از تشک‌های فنری داخلی یا لاتکس هستند، اما همچنان تنظیم دمای بهتری نسبت به تخت‌خواب‌های تمام فوم استاندارد دارند.

بهترین تشک برای باکس ها کدامند؟

پاسخ آسانی برای این سوال وجود ندارد زیرا "بهترین" تشک ذهنی است - تختی که برای یک نفر عالی است ممکن است شخص دیگری را بی خواب و درد ایجاد کند. شما همیشه باید با تعیین نیازهای خواب خود شروع کنید، که شامل ترجیحات شخصی است، اما باید بر اساس وضعیت خواب و نوع بدن شما باشد. این جزئیات، همراه با بودجه شما، به شما در انتخاب نوع تشک، گزینه سفتی و ویژگی های ترجیحی کمک می کند. پس از محدود کردن زمینه، می‌توانید برای تعیین اینکه کدام تشک در یک باکس یا تخت برای شما بهترین است، به بررسی‌های مستقل تشک تکیه کنید.

گزینه های اندازه تشک من چیست؟

شش اندازه تشک استاندارد موجود است. طول تمامی تشک های بزرگسال به طور استاندارد 200 سانتی متر میباشد و معمولا در اندازه ی عرضشان متفاوت هستند و ابعاد تشک های یکنفره تشک 200*90 ، 200*100 و 200*120 میباشد و دو نفره های استاندارد 200*140 ، 200*160 و 200*180 میباشد و گاهی برخی از برند ها  تشک هایی با  ابعاد غیر استاندارد نیز میسازند که به سفارش مشتری تهیه میشوند و در دسته تشک های سفارشی قرار میگیرند.
ابعاد 200*160 به نام ابعاد کوئین معروف اند،این اندازه را برای هر کسی که تخت خود را با شریک زندگی مشترک می‌گذارد مناسب است. کینگ و کینگ کالیفرنیا بزرگ‌ترین اندازه‌های استاندارد هستند و باید فضای کافی را برای دو نفر فراهم می کنند، به خصوص اگر بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی نیز در تخت مشترک باشند. حتی اندازه های بزرگتر مانند پادشاه آلاسکا در دسترس هستند، اما نه به طور گسترده - و معمولاً نیاز به سفارش مشتری و به صورت  سفارشی ساخته میشوند.

ممنون که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید سوالاتتان را در زیر همین مقاله بپرسید ، کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ میدهند و یا با شماره های پشتیبانی ما در تماس باشید.