هر چقدر به دنبال دکوراسیون و خصوصیات و تاثیراتش بروید برایتان جذاب‌تر می‌شود انقدر ذهنتان را درگیر خود خواهد کرد تا نتوانید ساعت‌ها از مطالعه آن دست بکشید. قطعاً هر چقدر علم خود را در مورد دکوراسیون بالا ببرید می‌توانید بهترین انتخاب را برای دکوراسیون مکان مورد نظر خود به دست آورید. به یک نکته بسیار توجه کنید اینکه تنها به کلیات فکر نکنید گاهی به جزئیات و ریزترین نکات و دکورها برای تغییری بزرگ نیز توجه کنید. بعضی افراد به دنبال دکورهایی مانند مبل یا تخت و تاثیراتشان در اتاق‌ها و یا مکان‌های مختلف منزلشان می‌روند اما غافل از اینکه می‌توانند با کوچک‌ترین دکور تاثیری متفاوت بر منزل و یا محیط کاری خود بدهند و زیبایی را دوچندان کنند. امروزه برای این کار از دکوری زیبا که نه تنها در شکیل کردن منزل شما نقش دارد بلکه می‌تواند در شما حسی متفاوت را ایجاد کند استفاده می‌شود. این حس متفاوت را می‌توانید با ورود و نصب یک تابلو بر روی دیوار منزلتان رقم بزنید. بله درست شنیدید تابلوی نقاشی یک اثر هنری پر از احساس است که چشم هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند نیازی نیست که نگران این باشید که فضای کافی برای استفاده از این دکور و اکسسوری زیبا نیست. باید گفت که یکی از کاربردی‌ترین اکسسوری‌های که نیازی به فضای زیادی ندارند قطعاً تابلوی نقاشی است چرا که با داشتن یک فضای خالی از گوشه و کنار دیوار منزلتان می‌توانید اثری ماندگار را نصب کرده و نهایت لذت را از آن ببرید.

تابلو نقاشی

شما در هر سبکی از دکوراسیون منزل که دارید یا هر فضایی که ایجاد کرده‌اید می‌شود بدون اضطراب و نگرانی از تابلو استفاده کنید. خیلی از افراد ثروتمند از تابلوهای نقاشان و هنرمندان معروف بهره می‌گیرند لازم به ذکر است که حتماً نیازی نیست شما هم یک تابلوی گران قیمت را خریداری کنید حتی اگر یک تابلوی ارزان قیمت برای شما جذاب بود بهتر است بدون درنگ آن را خریداری کنید زیرا قیمت بر احساسات نمی‌تواند پیروز شود و هر چیزی که شما را تحت تاثیر قرار دهد می‌تواند اثرات مثبتی بر زندگیتان داشته باشد. تابلوهای نقاشی دو دسته‌اند یکی تابلوهای رنگی و دیگری تابلوهای سیاه و سفید که هر دوی این‌ تابلوها می‌توانند زیبا باشند گرچه بهتر است موضوع تابلوی شما الهام گرفته از محیط منزل شما باشد تا هارمونی دکوراسیون دچار آشفتگی نشود. بهتر است از تابلوی خود به نحوه عالی مراقبت(جلوگیری از پوسیدگی) کنید زیرا مراقبت از تابلو می تواند باعث شود که شما سال های طولانی از آن استفاده کنید.

استفاده از تابلوها بر دکوراسیون را باید جدی بگیرید. قطعا نصب هر تابلویی می‌تواند تاثیر مخربی بر روی سبک شما بگذارد پس ابتدا به سبک و رنگ و مبلمان خود توجه کنید بعد اقدام به خرید تابلوی نقاشی کرده بنابراین چند نکته کاربردی را برایتان بیان می‌کنیم که امیدواریم برای شما و انتخابتان مفید باشد.

تابلو نقاشی

۱_ یکی از مکان‌های مورد استفاده و پرطرفدار معمولاً نصب تابلو پشت کاناپه پذیرایی است زیرا هم دیدگاه زیبایی ایجاد می‌کند هم مکانی خاص است که ممکن است بیشتر اوقات خود را در آنجا بگذرانید و این حس مثبت را به شما نیز منتقل کند. از شما می خواهیم اندازه ی تابلو بزرگتر از کاناپه نباشد زیرا چهره ی خوشایندی ندارد.

۲_ افقی یا عمودی کردن تابلوها تاثیر فراوانی در فضای دیوار دارد حتی می‌تواند فضای دیوار را کشیده‌تر یا کوچکتر نشان دهد پس بهتر است اول به عریض بودن تابلو و حالت نصب و قرار گیری آن بر روی دیوار تصمیم‌گیری کنید.

۳_ سبک‌های متفاوتی از تابلوی نقاشی وجود دارد بعضی از آنها پر از نوشته‌ها و اشعار زیبا و بعضی دیگر به زندگی شادی و انرژی می‌بخشند و بعضی دیگر دارای مفهومی خاص و رساندن پیامی به بیننده است و بعضی دیگر آثاری خلاق با چهره‌ای بی‌نظیر و متفاوت که ترکیبی از چندین موضوع می‌باشند هستند. علم خود را نسبت به تابلوها بالا ببرید و به دنیای آنها پا بگذارید تا از نقطه به نقطه این آثار زیبا نهایت لذت را ببرید.

تابلو ممنوعه

۴_ یک نوع تابلو به نام تابلوهای ممنوعه وجود دارند که به تابلوهایی با موضوعاتی که تاثیرات مثبتی روی بیننده ندارند می‌گویند. این تابلوها می‌توانند تابلویی از یک فرد که دیگر روی زمین زندگی نمی‌کند(فوت شده) یا چهره‌ای از جنگ و درگیری غمگین یا می‌توانند تابلوهایی از جشن‌های عروسی شما باشند که هیچ کدام از این‌ها را بهتر است نصب نکنید. مخصوصاً عکس‌های عروسی شما که مربوط به حریم خصوصی شماست دلیلی برای استفاده از آنها به عنوان تابلویی در دکوراسیون وجود ندارد این کار را فراموش نکنید که تابلوها در مرکز خانه قرار می‌گیرند بنابراین بهتر است از تابلوها با مفاهیمی خاص استفاده شود. تابلو های دیگری که منوعه هستند را می‌توان تابلوهایی از مکان‌هایی مانند قبرستان یا مردگان و امثال این تابلوها باشند که کاملاً کار اشتباهی است و تاثیرات بسیار منفی روی دیگران می‌گذارند. پس در استفاده از این تابلو اجتناب کنید.

۵_ نورپردازی تنها در روشنایی منزل و دکوراسیون بلکه روی یک تابلو می‌تواند جذابیتی خارق‌العاده ایجاد کند و به دلیل نور متناسب می‌توان با کوچک‌ترین جزئیات تابلو نیز ارتباط گرفت.

تابلو چندتکه

۶_ استفاده از تابلوهایی که یک موضوع دارند اما به صورت چند تکه هستند هم یک تاثیر متفاوت بر مبلمان و دکوراسیون شما می‌دهد. تابلوهای چند تکه که معمولاً به فضای زیادی نیاز ندارند و بعضی از آنها ابعاد کوچکی دارند و می‌توان به راحتی آنها را در کنار هم یا دور از هم و با کمی فاصله نصب کرد. این ایده را به شما و ذهن شما می‌سپاریم.

۷_ استفاده از تابلویی شلوغ با یک رنگ آن هم تیره خاص به نظر می‌آید اما بعد از مدتی شما را دچار خستگی می‌کند ممکن است زننده شود به شما توصیه می‌کنیم از تابلویی با چند رنگ یا با رنگ‌های روشن استفاده کنید. از تابلوهایی که با رنگ مبلمانتان هماهنگ است بیشتر بهره بگیرید.

۸_ ابعاد: انتخاب تابلویی با ابعاد مختلف به فضای موجود منزل شما بستگی دارد. شما می‌توانید از تابلوی عریض و پرحاشیه استفاده و یا برعکس از تابلوهایی با عرض‌های کوچکتر و کاربردی و شیک بیشتر بهره ببرید. این موضوع به شما بستگی دارد.

تابلو نقاشی

 ۹_ رنگ: دنیای رنگ در تمام وسایل منزل یا دیوار بسیار متفاوت است افراد می‌توانند بنا به سلیقه شخصی خود و با استفاده از رنگ مبلمان منزل و دیوارها اقدام به خرید تابلوی متناسب کنند. لطفاً تا جایی که امکان دارد از تابلوهای بدون موضوع و شلوغ استفاده نکنید زیرا هرچه زمان جلوتر می‌رود تابلوها با نقش‌های ساده با تنوع رنگی مورد استفاده بیشتری قرار می‌گیرند.

۱۰_ نکته اساسی نیز وجود دارد آن هم این است که فقط به این اکتفا نکنید که اگر شما سبک مدرن و کلاسیک و یا غیره را انتخاب کردید و باید یک تابلو متناسب با تنها همان سبک را برگزینید. گاهی استفاده از چند تابلو از سبک‌های متفاوت با رنگ‌ها و ابعاد مختلف نیز یک ترکیب بی‌نظیر را به وجود می‌آورند. از به هم ریختن دکوراسیون خود نترسید و با ترکیب چند تابلوی متفاوت سبکی خاص را بیافرینید.

قیمت: هر تابلویی بنا به زمانی که صرف شده یا موضوعی که استفاده شده دارای قیمت‌های متفاوتی است. بعضی تابلوهای قدیمی که هنرمندان معروف آنها را طراحی کردند بسیار گران قیمت هستند و بعضی دیگر کاملاً قیمتی مناسب دارند که شما به راحتی می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که دارید تابلوی مورد نظر خود را برگزینید سایت خوشین می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند تا بتوانید تمام مبلمان کالای خود را که متناسب با تابلوی منزلتان است را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری کنید.