تشک رویا از قدیمی ترین و پر فروش ترین تولید کنندگان تشک در ایران است که تنوع بالایی از انواع تشک را تولید و عرضه می کند. تولیدی تشک رویا با سابقه ای نزدیک به ۴۰ سال، پرفروش ترین برند تشک در ایران می باشد و تولیدات آن محبوبیت زیادی در میان عموم افراد دارد.

در این قسمت به معرفی و  مقایسه دو نوع از تشک های فنر منفصل و فنر متصل رویا می پردازیم. که هر دوی آن ها از محبوب ترین و جذاب ترین محصولات این شرکت، تشک رویا و بونل می باشند. ما در این مقاله ضمن معرفی این تشک های برند رویا، به بررسی ویژگی هر یک و تفاوت های آن ها می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

تشک رویا اولترا

تشک رویا اولترا در دسته تشک های فنر پاکتی یا فنر منفصل می باشد. اسکلت این تشک به گونه ای است که تمامی فنرهای داخل تشک بصورت جداگانه داخل پاکت های مخصوص قرار دارند و عملکرد هر فنر روی فنر دیگر تاثیرگذار نیست. بنابراین در تشک های دو نفره، در هنگام غلت زدن و تکان خوردن یک شخص، شخصی دیگری که خواب است تکان نمی خورد. تشک رویا اولترا به طور کلی دارای کیفیت بالاتر، طول عمر بیشتر و سال گارانتی بالا می باشند.

تشک اولترا در شش مدل تقریبا مشابه و با کیفیت های متفاوت تولید و  به بازار عرضه می شوند که این  شش مدل به ترتیب کیفیت بصورت زیر عنوان شده است:

 • تشک رویا اولترا پلاس
 • تشک رویا اولترا 1
 • تشک رویا اولترا 2
 • تشک رویا اولترا 3
 • تشک رویا اولترا 4
 • تشک رویا اولترا 5

معرفی مشخصات تشک رویا اولترا

استفاده ازاسکلت فنر منفصل در روکش هایی از جنس الیاف مصنوعی یا کتان در هسته مرکزی تشک رویا مدل الترا پلاس

استفاده از لایه مخصوص ترموباند جهت تسهیل جریان هوا در سطح تشک و تعریق کمتر بدن

استفاده از اسفنج برش خورده HR با دستگاه CNC در لایه داخلی تشک

استفاده از فنر سل پاکت سازگار با آناتومی بدن و پوشش دهنده گودی کمر

دارای گارانتی تضمین کیفیت شرکت رویا

 

مقایسه مدل های مختلف تشک رویا اولترا

در مدل های مختلف تشک رویا اولترا، هرچه به رده بندی بالاتر نزدیک می شویم تحمل وزن بالاتر می رود. تفاوت در ارتفاع مدل های مختلف تشک رویا اولترا وجود دارد که ارتفاع تشک رویا اولترا پلاس ۳۵ سانتی متر، ارتفاع تشک رویا اولترا ۱ حدودا ۳۰ سانتی متر، ارتفاع تشک رویا اولترا ۲ حدودا ۲۸ سانتی متر، ارتفاع تشک رویا اولترا ۳ و ۴ و ۵ حدودا ۲۶ سانتی متر می باشد.

تشک رویا اولترا پلاس دارای فوم HR می باشد که عملکردی شبیه به مموری فوم دارد. پارچه تشک، نقش برجسته سه لایه گردبافت می باشد. تشک رویا اولترا دارای محافظ تشک رایگان می باشد و دارای فنر سل پاکت می باشد که برای پر کردن گودی کمر است.

تشک رویا اولترا ۲ به علت استفاده از اسفنج با چگالی بالا دارای حالت طبی بیشتری می باشد و نسبت به سایر مدل های اولترا کمی سفت تر است که همین امر موجب می شود که این تشک، برای افرادی که کمر درد دارند نیز مناسب باشد.

تفاوت در چگالی اسفنج در مدل های مختلف تشک رویا اولترا که هر چه به مدل اولترا پلاس نزدیک می شود چگالی اسفنج افزایش می یابد.

 

ویژگی های تشک اولترا رویا

 

از مهم ترین ویژگی های تشک رویا اولترا می توان به عدم انتقال ارتعاش ناشی از تکان خوردن بر سطح تشک اشاره کرد.

استفاده از الیاف ضد حساسیت با خاصیت ارتجاعی در تشک رویا اولترا باعث شده از حساسیت در پوست های حساس جلوگیری کند.

جدا بودن فنر ها در تشک رویا اولترا باعث بالا رفتن طول عمر این تشک شده است. اگر به مرور زمان یکی از فنرها خراب شوند، موجب خراب شدن سایر فنرها و سایر قسمت های تشک نخواهد شد.

 

معرفی تشک بونل رویا

تشک بونل رویا از دسته تشک های فنر متصل رویا می باشد. به تشک هایی فنری یا فنر متصل رویا، بونل می گویند که فنر های کل تشک به هم تابیده شده باشند و فنرها به صورت یکپارچه عمل کنند. ساختار این نوع فنر ها به این صورت است که شما با وارد کردن فشار به یک قسمت از تشک، تمامی فنرها درگیر شده و از خود واکنش نشان میدهند. این ساختار می تواند معایب و مزایایی با خود به همراه داشته باشد.

از مزایای آن می توان به مواج بودن آن و احساس خوابی نرم را اشاره کرد. این تشک ها خاصیت فنری بسیار بالایی دارند و می تواند خواب لذت بخشی را برای شما به همراه بیاورد.

از معایب آن نیز می توان به این موضوع اشاره کرد که همین قدرت بازی کردن و فشرده شدن تمامی فنر ها به خاطر فشار وارده، می تواند گودی کمر شما را به درستی پر نکند و در آینده کمر درد هایی را برای شما به همراه بیاورد.

از طرفی به علت پیوستگی فنر ها به هم، هر تکانی که شما و یا همسرتان بر روی تشک به صورت غلت زدن بخورید، شریک و همسر شما نیز این تکان را به صورت کامل حس میکند و ممکن است منجر به بد خوابی در ایشان نیز بشود. تشک بونل رویا به ۵ دسته کلی تقسیم می شود.

 • تشک رویا مدل بونل 1
 • تشک رویا مدل بونل 2
 • تشک رویا مدل بونل 3
 • تشک رویا مدل بونل 4
 • تشک رویا مدل بونل 5

 

ویژگی تشک بونل رویا

تشک بونل رویا از دسته تشک های فنر متصل است. دارای فنرمتصل با قطر مفتول ۲.۲ میلی متر و ۲.۴ میلی متر در هسته مرکزی تشک می باشد. سطح تشک بونل رویا نسبت به سایر مدل های رویا نرم تر و می باشد و حالت ارتجاعی دارد.

تشک بونل رویا برای چه افرادی مناسب می باشد؟

تشک بونل رویا برای افرادی که از سلامت کامل جسمانی برخوردار هستند و به کمر درد و دیسک کمر مبتلا نمی باشند گزینه مناسب می باشد. در یک بررسی کلی استفاده از این نوع تشک در میان کودکان و نوجوانان از محبوبیت بیشتری برخوردار است .این تشک برای کودکان و نوجوانان و افرادی که از سلامت کامل جسمانی برخوردار هستند گزینه مناسب است. قیمت تشک بونل رویا نسبت به سایر مدل های رویا مناسب تر و مقرون به صرفه می باشد. تشک بونل ۱ رویا و تشک بونل ۲ دارای اسفنج با دانسیته بالا می باشد.

 

…………………………………………………………………………..نتیجه گیری…………………………………………………………………………..

تشک رویا اولترا از محبوب ترین و جدیدترین تشک های موجود در بازار است با سیستم فنر بندی مجزا موجب عدم انتقال لرزش در تشک دو نفره می شود. اگر به دنبال یک نشک با کیفیت بالا و تجربه یک خواب لذت بخش هستید، تشک رویا اولترا بهترین گزینه برای شما است. تشک رویا اولترا در ۶ مدل با کیفیت های متفاوت به بازار عرضه می شود که این ۶ مدل در ارتفاع، گارانتی، متریال و تحمل وزن با یکدیگر متفاوت هستند. در ابتدای مقاله به معرفی و مشخصات تمامی مدل های تشک رویا اولترا پرداختیم.

تشک بونل رویا از دسته ی تشک های فنر متصل است. سیستم فنر بندی آن قدیمی است و برای تشک های دونفره مناسب نیست. این تشک یک تشک ارزان تر نسبت به نمونه های فنر منفصل است و در 5 مدل تولید و به بازار عرضه می شود. .

تفاوت های اصلی بین تشک های الترا و بونل رویا در چگالی اسفنج، نوع فنر (که به طور مفصل در هر قسمت به آن پرداختیم)، و ارتفاع تشک ها می باشد:

چگالی اسفنج: تشک های الترا دارای اسفنج با چگالی 40 کیلوگرم به قطر 3 تا 4 سانتی متر هستند، در حالی که تشک های بونل از اسفنج با چگالی 20 تا 40 کیلوگرم و قطر .15 تا 3 سانتی متر، استفاده می کنند.

 ارتفاع تشک: ارتفاع تشک های الترا، بین 26 تا 38 سانتی متر و تشک های بونل بین 19 تا 24 سانتی متر متغییر است.

این تفاوت ها می توانند بر روی سطح راحتی و پشتیبانی که تشک ارائه می دهد تأثیر بگذارند. بنابراین، انتخاب بین این دو نوع تشک بستگی به ترجیحات شخصی شما در مورد سفتی، ارتفاع، و دوام تشک دارد.

 

اگر برای خرید تشک مورد نظرتان همچنان سوالی دارید، می توانید با تیم خوشین با تجربه بررسی و فروش برترین مدل های تشک ایرانی و خارجی تماس بگیرید یا از طریق واتساپ پیام بگذارید. ما در جهت انتخاب تشک مورد نیازتان با توجه به قیمت، ترجحات یا مشکلات خوابتان، قدم به قدم با شما خواهیم بود.