در این مقاله از کارشناسان و متخصصان روابط زناشویی پرسیده شده برای زوجی که قصد دارند بهترین تشک را برای رابطه جنسی خود خریداری کنند، چه توصیه ها و پیشنهاداتی دارند. آن ها نیز به تحلیل زاوایای مختلف یک تشک مناسب پرداخته اند. مثل: بهترین ابعاد تشک دو نفره، جنس پارچه، میزان نرمی یا سفتی و اشاره نموده اند و نیز مقایسه ای بین مدل های مختلف تشک های موجود در بازار از مموری فوم و لاتکس گرفته تا تشک های هیبریدی و تشک های بادی نیز مورد بررسی شده است. این کارشناسان مزایا و معایب هرکدام را شرح داده اند. امیدواریم با راهنمایی ها و توصیه هایی که در این بلاگ جمع آوری شده است، بتوانید تشک مناسب برای خود و همسرتان را پیدا کنید.

 

ویژگی های کلیدی برای انتخاب تشک مناسب برای رابطه جنسی

1. پاسخ گویی و برگشت پذیری: تشک باید بتواند سریع به حرکت ها پاسخ دهد و اجازه دهد که تغییر وضعیت ها راحت باشد. تشک هایی که واکنش پذیری بالایی دارند، حرکت و تغییر وضعیت را آسان تر می‌کنند. این ویژگی به شما اجازه می دهد که به راحتی وضعیت خود را تغییر دهید و از تجربه جنسی لذت بیشتری ببرید.

2. پشتیبانی لبه: پشتیبانی قوی در لبه ها برای استفاده کامل از سطح تشک. داشتن پشتیبانی قوی در لبه های تشک، استفاده از تمام سطح تشک را امکان پذیر می‌کند و فضای بیشتری را برای حرکت فراهم می کند. تشک باید پشتیبانی کافی برای بدن فراهم کند تا از درد و آسیب جلوگیری شود. تشک هایی که پشتیبانی ضعیفی دارند ممکن است منجر به فشار غیرضروری بر روی کمر و مفاصل شوند.

3. دوام: یک تشک با کیفیت باید در برابر استفاده مکرر و فشارهای مختلف مقاوم باشد. تشک های با کیفیت و دوام بالا می تووانند در برابر استفاده مکرر مقاومت کنند و شکل و پشتیبانی خود را حفظ کنند. این به شما کمک می کند تا از تجربه ای طولانی مدت و راحت برخوردار شوید.

4. کنترل دما: مواد تشک باید تهویه خوبی داشته باشند تا از داغ شدن جلوگیری کنند. تشک هایی که تهویه خوبی دارند می توانند از داغ شدن بیش از حد جلوگیری کنند و راحتی بیشتری را فراهم کنند. برخی تشک ها مواد خاصی دارند که دما را کنترل می کنند و از عرق کردن جلوگیری می کنند.

5. سطح صدا: تشک های بی سر و صدا برای حفظ حریم خصوصی بهتر هستند. برخی تشک ها، به ویژه تشک های فنری قدیمی، ممکن است هنگام حرکت صدای زیادی تولید کنند. تشک های جدیدتر معمولاً بی صدا‌ هستند و تجربه آرام تری را فراهم می کنند.

6. راحتی و لذت: تشک مناسب می تواند راحتی بیشتری را فراهم کند و تجربه جنسی را لذت بخش تر کند. اگر تشک خیلی سخت یا خیلی نرم باشد، ممکن است باعث ناراحتی و درد شود.

سر و صدا و دوام تشک عاملی مهم برای انتخاب تشک دونفره

یکی از ویژگی های مهمی که هنگام خرید تشک تخت باید در خاطر داشته باشید، میزان سر و صدا و مدت دوام محصول است که با به خراب شدن و چیرچیر کردن آن در طول زمان ارتباط مستقیمی دارد. البته هیچ تشکی در ابتدا صدا نمی دهد و با تست کردن در نمایشگاه یا فروشگاه نمی توانید در مورد دوام آن قضاوت کنید.

نوع تشک به لحاظ اندازه و میزان نرمی

یکی از متخصصین روابط زناشویی می گوید وقتی صحبت از رابطه جنسی می شود اتاق خواب شما باید بهشت سعادت شما باشد. این هم تنها به پرده ها و روشنایی مربوط نمی شود، بلکه نوع تشک مناسب برای رابطه جنسی است که در میزان لذت شما عاملی تعیین کننده خواهد بود.

 

بهترین تشک برای زوج ها چیست؟ 6 عاملی که باید زوج ها در نظر بگیرند.

  • اندازه تشک
  • استحکام تشک
  • وزن مورد نیاز
  • دوام
  • جداسازی حرکت
  • درجه حرارت

سایز تشک دونفره در این مورد اهمیت دارد. اگر شما دوست دارید پوزیشن های متفاوت را تجربه کنید، توصیه ما این است که سراغ بزرگ ترین اندازه ها یعنی سایز کینگ بروید. البته ابعاد تشک مناسب با قد و جسه شما و همسرتان ارتباط نزدیکی خواهد داشت.

یک متخصص روابط زناشویی دیگر، اندازه کوئین را توصیه می کند. این سایز به اندازه کافی بزرگ و جادار است که بتوایند روی آن غلط بخورید و فضای کافی داشته باشید و در عین حال آن قدر کوچک است که هنگام خواب بتوانید گرمای بدن یکدیگر را حس کنید.

همچنین تشک مناسب برای رابطه جنسی نباید زیاد نرم باشد. وقتی زوج در حین خواب یکدیگر را در آغوش می گیرند یک تشک نرم ممکن است بیش از اندازه گود بیافتد و باعث ناراحتی بستر خواب شود. به علاوه نرمی زیاد برای برخی پوزیشن های عشق بازی نیز خوب نیست و می تواند به کمر آسیب برساند. اگر لایه رویی تشک مموری فومی با سفتی متوسط باشد می تواند بهترین حالت را برای شما فراهم نماید. البته هرچه افراد سنگین وزن تر باشند تشک نیز باید سفت تر باشد.

یک نکته بسیار مهم که باید درباره ارتباط بین انتخاب تشک خوب و رابطه جنسی

ممکن است تشکی که برای خانه خود انتخاب می کنید قیمت نسبتا بالایی داشته باشید و به دلیل این قیمت بالا ممکن است شما از خرید آن منصرف شوید، در این جا باید توجه داشته باشید که یک تشک خوب و با کیفیت می تواند برای 7 تا 10 سال توسط شما مورد استفاده قرار بگیرد و به همین دلیل صرف هزینه زیادی برای تشک نیز می تواند برای شما کاملا مقرون به صرفه باشد. نکته دیگری که در خصوص این موضوع وجود دارد این است که معمولا افرادی که از تشک های بهتر در تخت خواب های خود استفاده می کنند، علاوه بر این که رابطه جنسی بهتری را با همسر خود دارند خواب راحت تری را نیز در طول شبانه روز دارند و این موضوع باعث می شود تا این افراد زندگی شادتری را نسبت به دیگران داشته باشند.

تشک مناسب برای رابطه جنسی

یکی از متخصصان روان درمانی می گوید؛ اگر می خواهید عشق بازی هایتان را روی تخت خواب انجام دهید، مهم ترین ویژگی در هنکام خرید تشک، داشتن فنر داخلی است که خاصیت ارتجاعی داشته باشد. اگرچه تشک های تمام فوم و تشک بادی ممکن است برای خوابیدن راحت باشند، اما حتی بهترین آن ها نیز، خاصیت ارتجاعی خیلی کم تری نسبت به تشک فنری دارد.

تشک هیبرید حاوی فنرهای داخلی همراه با لایه هایی از فوم یا لاتکس است که دقیقا آنچه شما نیاز دارید را برایتان فراهم خواهد کرد. با این حال نسبت به تشک فنری سنتی حالت فنریت کمتری دارد و شما باید تصمیم بگیرید که چه میزان از خاصیت ارتجاعی برای شما و شریک زندگیتان مناسب است. هنگامی که در یک نمایشگاه درحال تست محصولات مختلف هستید، تنها به دراز کشیدن روی آن بسنده نکنید و حتما روی لبه تشک بنشینید و حالت فنری و مقاومت لبه های آن را امتحان کنید.

این تست لبه تشک، شما را در مورد میزان سفتی تشک و تخت آگاه می سازد. همچنین برای پوزیشن هایی که یکی از زوج ها بیرون تخت می ایستد، سفتی لبه ها خیلی مهم است. از این گذشته برای نشستن و بلند شدن از روی تخت خواب نیز پشتیبانی و سفتی لبه ها اهمیت زیادی دارد.

تشک های با فنر منفصل یا پاکتی این خاصیت را دارند که حرکت را به بخش های دیگر بستر خواب انتقال نمی دهنددر اینجا چند ویژگی و نوع تشک که برای رابطه جنسی مناسب تر هستند، آورده شده است:

1. تشک هیبریدی Hybrid:

ویژگی ها: ترکیبی از مموری فوم و فنرهای داخلی.

مزایا: پشتیبانی عالی، حرکت راحت و دوام بالا. این تشک ها تعادل خوبی در راحتی ایجاد می‌کنند.

2. تشک فنری Innerspring:

ویژگی ها: دارای فنرهای داخلی برای حمایت.

مزایا: انعطاف پذیری و جهش بیشتر، که می تواند حرکت را راحت تر کند. همچنین، این تشک ها معمولاً دارای تهویه بهتری هستند.

3. تشک لاتکس Latex:

ویژگی ها: ساخته شده از لاتکس طبیعی یا مصنوعی.

مزایا: پشتیبانی محکم، برگشت پذیری سریع و دوام بالا. تشک های لاتکس همچنین خنک تر از تشک های فومی هستند.

4. تشک مموری فوم Memory Foam:

ویژگی ها: ساخته شده از مموری فوم که به شکل بدن شما را می گیرد.

مزایا: راحتی بالا و کاهش فشار. با این حال، تشک های فوم حافظه ممکن است حرکت را بیشتر جذب کنند و کمتر واکنش پذیر باشند.

 

در نهایت، انتخاب بهترین تشک به نیازها و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. بهتر است قبل از خرید، تشک های مختلف را امتحان کنید یا نظرات کاربران و بررسی ها را مطالعه کنید تا تصمیم بهتری بگیرید.