همانطور که همه ی شما می دانید هیچکس بدون وجود فرش در خانه خود زندگی نمیکند. قطعاً و بدون شک یکی از اساسی ترین وسایل منزل و یکی از پرکاربردترین وسایل خانه شما و نیز یکی از بهترین دکور منزل فرش می باشد که یکی از باارزش ترین سرمایه ها و سوغات کشور ایران است و برای ما ایرانیها بسیار مهم است. در همه ی دنیا برای فرش های ایرانی احترام قائلند و برای دیدن و خریدن آنها سالیانه توریست های زیادی به ایران سفر می‌کنند به دلیل قدمت و زیبایی فرش های ایرانی همیشه باید در مکانی خاص قرا گرفته شوند تا آسیبی نبینند. این فرش ها همگی دستباف هستند و بسیار گران قیمت بوده و سبک دکوراسیون متفاوتی دارند بهترین گزینه برای این فرش ها سبک دکوراسیون سنتی می باشد. همه خانواده‌های ایرانی در تلاشند فرش هایشان نو بمانند و یا کثیف نشوند به همین دلیل راه هایی زیادی را امتحان می کنند تا فرش دچار آسیب نشود. یکی از این راه ها شستن مداوم فرش ها می باشد که این کار باعث کمرنگ شدن طرح های فرش و حتی به دلیل اینکه کم کم فرش نازک میشود به راحتی پاره شود. ولی ما به شما یکی از مدرن ترین و جدیدترین راه های پیشگیری از آسیب رسیدن به این دکور زیبا را پیشنهاد می دهیم. این راه آسان و مطمئن داشتن و استفاده از رو فرشی مناسب است. روفرشی ها لایه های محافظ بر روی فرش هستند که وقتی روی آن قرار می گیرند دیگر به فرش صدمه‌ای وارد نخواهد شد. روفرشی به منظور محافظت و حفظ زیبایی فرش طراحی شده است و شما روفرشی را می توانید به راحتی روی فرش قرار داده و استفاده کنید. یکی از خصوصیات خوب روفرشی که می‌توان گفت بهترین خصوصیت روفرشی محسوب می شود این است که به راحتی شسته می شود و دیگر نیازی نیست که شما هربار نگران شستن فرش خود باشید. زیرا با وجود روفرشی فرش شما آسیبی نخواهد دید و فقط شستن رو فرش کافی می‌باشد. روفرشی ها بسیار سبک و به راحتی جا به جا می شوند و حتی نصب راحتی دارند.روفرشی ها با انواع متنوع و زیبایی که دارند با تمام دکوراسیون و فرش شما قابل تطبیق می باشند. شما می توانید با خریدن روفرشی از هزینه های اضافی جلوگیری کنید روفرشی ها لایه های نازکی دارند البته طرح هایی نیز وجود دارند که بسیار پر حجم و سنگین می باشند که به سلیقه و دکوراسیون شما بستگی دارد. روفرشی ها را می توانید برحسب ابعاد فرش خود به راحتی پیدا کرده و خریداری نمایید. روفرشی ها یک مزیت خوبی که دارند این است که طرح هایی مشابه فرش ها دارند و هر کسی می تواند آن را با فرش خود هماهنگ کند. روفرشی ها سبک های متفاوت مختص به خود را دارند یعنی هر سبکی را انتخاب کردید بهتر از روفرشی مناسب آن سبک را خریداری کنید. چند نمونه از خصوصیات روفرشی های در سبک های متفاوت را بیان خواهیم کرد.

روفرشی سبک سنتی این نوع روفرشی که بسیار به سنت ایرانیان نزدیک است و مانند فرش های سنتی با ارزش ایرانی است که پر از رنگ و طرح مختلف می باشد و به دلیل رنگهای فراون خود بسیار زیباست و شما می توانید به راحتی برای هر فرش از آن استفاده کنید. سبک سنتی بیشتر چوبی و با وسایل قدیمی و حتی قدمت دار طراحی می‌شود بنابراین روفرشی شما نیز باید طبق همین سبک باشد. در این سبک از رو فرشی هایی که طرح‌هایی ساده هستند استفاده نکنید زیرا این نوع روفرشی ها نمی توانند گزینه ی خوبی برای سبک سنتی باشند.

روفرشی سبک مدرن این نوع روفرشی ها با طرح ها و رنگ های خنثی بیشتر استفاده می شوند زیرا بسیار مناسب این سبک هستند و نباید از روفرشی های پر رنگ و طرح زیاد در این سبک استفاده کرد.

روفرشی سبک کلاسیک این نوع رو فرشی های بسیار شیک در خانواده های که سلیقه ی خاص دارند استفاده می شوند که سبکی خاص و جذاب را انتخاب می کنند. روفرشی کلاسیک انقدر زیباست که بسیار متفاوت با روفرشی ها با طرح های دیگر است زیرا با خاص بودن خود بسیار دکوراسیون لذت بخشی را به شما هدیه می دهد.

روفرشی ها معمولاً لایه های نازکی دارند ولی بعضی از آنها نیز سنگین می باشند که اگر از آن دسته افرادی هستید که دکوراسیون خود را زیاد جا به جا می کنید و جای وسایل خود را هر چند وقت یک بار عوض می کنید بهتر است از روفرشی های سبک استفاده کرده تا هر زمان که بخواهید آن را جا به جا کنید. روفرشی ها دو دسته اند یکی کشدار و یکی بدون کش که هر دو را شرح می دهیم.

روفرشی بدون کش این نوع رو فرشی که از قدیم الایام استفاده میشد و هنوز هم بعضی از افراد از این رو روفرشی ها استفاده می کنند بدون کش است و فقط با پهن کردن روی فرش نصب می‌شود. اما یکی از معایبش این است که ممکن است از روی فرش لیز بخورد و شما هر بار باید آن را به جای خودش بازگردانید.

روفرشی های کشدار این نوع روفرشی های مدرن که بسیار کاربرد دارند خیلی مناسب اند و به دلیل اینکه دارای کش می باشند و با قرار دادن کش دور فرش خود به راحتی به فرش می چسبند و دیگر لیز نمی خورند. این رو فرشی آنقدر طرح های شیک دارد که بسیار شبیه فرش است و هر کس ببیند متوجه تفاوت آن با فرش نمی شود. این نوع  فرش ها را به دلیل خاص بودن  نمی توانید هر جایی بیابید.

نکته در مواقعی که روفرشی شما کثیف شده و حتی قادر به شستن آن نخواهید بود جای نگرانی نیست چون فقط با یک شوینده می توان آن را تمیز کرده و به حالت اول خود بازگردانید و دیگر نیاز به شستن همه روفرشی نخواهد بود.

جنس روفرشی ها با جنس های مختلفی وجود دارند که قبل از خرید حتما و با دقت باید انتخاب شوند. زیرا اگر روفرشی شما آسیب ببیند که قابل جبران نباشد قطعا به فرش نیز آسیب خواهد زد مثلاً ممکن است از جنس روفرشی پلاستیکی باشد و با یک شعله کوچک به راحتی دچار آتش سوزی شده و فرش شما نیز از بین برود و حتی ممکن است جنس روفرشی از جنسی باشد که رطوبت را جذب می کند و بعد از مدتی که رطوبت جمع شده نیز باعث پوسیدگی فرش شما شود و این مسئله را خیلی دیر متوجه شوید و فرش شما دیگر قابل استفاده نباشد. یکی از خصوصیات مهم روفرشی جنس آن است این نکته بسیار مهم را فراموش نکنید که رو فرشی نباید بزرگتر یا کوچکتر از فرش شما باشد زیرا جلوه ی زیبایی ندارد و روفرشی ها اگر درست انتخاب شوند و جنس خوبی باشند دوام بالایی خواهند داشت و تا سالیان طولانی می توانید از آنها استفاده کنید. اما اگر جنس روفرشی بی کیفیت باشد که شما حتی با یک بی دقتی باعث پاره شدن آن شوید پس از هر بار باید هزینه گزافی برای روفرشی خود خرج کنید.

ابعاد امروزه روفرشی ها خوشبختانه با ابعاد متنوع و هماهنگ با فرش شما موجود هستند. روفرشی ها در ابعاد ۱۲ متری و ۶ متری و ۹ متری و کوچکتر و بزرگتر از آن نیز وجود دارند که شما بر اساس اندازه فرش خود باید یکی از آنها را برگزینید. دقت کنید بعضی از افراد رو فرش هایی را انتخاب می‌کنند که فقط قسمت میانی فرش را در بر میگیرد که بسیار کار اشتباهی می باشد زیرا هم چهره دکوراسیون را زشت کرده و هم نمی‌تواند محافظ خوبی برای فرش باشد حتماً باید به اندازه ی فرش باشد پس این نکته را فراموش نکنید.

با مراجعه به سایت خوابشاپ و مشاهده تمام روفرشی ها از تمام این مشکلات خلاص شوید و بهترین ها را خریداری کنید و هم چنین با قیمت هایی مناسب می توانید روفرشی و هر دکور دیگری را که بخواهید به راحتی داشته باشید.