همه ی ما انسان ها برای هر کاری نیاز به یک زمان مشخصی داریم و برایمان مهم است که چقدر از زمان ما باقی مانده است تا بتوانیم به کارهایمان برسیم و آنها را سر وقت انجام دهیم. خیلی از افراد هستند که بسیار وقت شناس اند و لحظه به لحظه زندگی برایشان مهم است و به همین دلیل همیشه در کنار خود یک ساعت دارند تا وقتشان را از دست ندهند. اگر این وسیله پرکاربرد را نه تنها به عنوان خصوصیات زمانبندی اش بلکه برای زیبایی خیره کننده اش و تغییر دکوراسیون خود می پسندید باید به شما احسنت گفت زیرا ساعت قطعاً باید در هر خانه ای وجود داشته باشد تا بتوان از کاربردهایش بهره برد. ساعت ها در اشکال گوناگون وجود دارند وشمابراساس دکوراسیون و مبلمان خود باید یک ساعت مناسب را انتخاب کنید. هرگز بدون در نظر گرفتن اشکال و رنگ دیوار و مبلمان خود دست به خرید وسایل دیگر نزنید زیرا اگر بدون در نظر گرفتن هارمونی مبلمان هر چیزی که چشمتان را مجذوب خود کرد را خریداری کنید و برای دکور خود در نظر بگیرید نمی توانید در زیبایی خانه سهیم باشید. همیشه سعی کنید ساعت هایی را برای منزل خود در نظر بگیرید که طراحی های خاص داشته باشند و اشکال متفاوتی از آنها وجود داشته باشد. ساعت هایی که برای دکور داخل پذیرایی باید استفاده کنید بهتر از طرح های قدیمی نباشد از طرح های مدرن استفاده کنید. ساعت های مدرن به شکل پایه دار هستند که حتی پایه های آن ها و حکاکی های کارشده در روی ساعت ها نیز با یکدیگر بسیار متفاوت اند به همین دلیل باید مکانی را برای استفاده از ساعت ها انتخاب کنید که دیده شوند. این نوع ساعت های پایه دار که با انواع خود به بازار ورود کرده اند مثل ساعت پایه تلسکوپی یا ساعت چوبی یا ساعت دکوری و یا ساعت ایتالیایی نام دارند که همه ایستاده هستند. هر کدام از این ساعت ها جنس و طرح و رنگ های گوناگونی دارند ما خصوصیات چند نمونه از این ساعت ها را برای شما بیان می کنیم.

ساعت ایستاده پایه تلسکوپی این ساعت ها دارای سه پایه هستند و همانطور که از اسمشان پیداست طراحی این ساعت زیبا بسیار شبیه به یک تلسکوپ است و به همین دلیل نامش را ساعت پایه تلسکوپی گذاشته اند. این ساعت‌ها ارتفاع دارند و جنس پایه آن ها از چوب و یا فلز می باشد. از زیبایی و خاص بودن این ساعت هرچقدر گفته شود کم است. این ساعت درحالت ایستاده قرار می گیرد و می توانید هر گوشه‌ای از خانه که دوست دارید قرار دهید. ساعت پایه تلسکوپی که پایه هایش با پیچ و مهره بسته میشود حجم بسیار کمی دارد و به راحتی جا به جا می شود. کله ی این ساعت را میتوان بلند یا کوتاه کرد زیرا یک خصوصیت خوب که دارند این است که یک دکمه برای این که ارتفاع زیاد یا کم کنید را دارا می باشند که البته در بیشتر ساعت های ایستاده وجود دارد.

 ساعت ایستاده ایتالیایی یا سلطنتی این نوع ساعت ها که به دلیل طراحی های منحصر به فرد و گران قیمت خود بیشتر در سبک کلاسیک از این نوع ساعت ها بهره می‌برند. در خانواده‌های سلطنتی بسیار دیده می‌شوند و حکاکی و منبت کاری های عمیق و ریزی روی این ساعت ها کار شده است تا چهره ی این ساعت را نسبت به دیگر ساعت ها متفاوت کند. این ساعت ها حجم سنگینی دارند و دارای چهار پایه هستند که در رنگ های زیادی موجودند اما هر جایی نمی توان آنها را یافت فقط سایت های معتبر و فروشگاه های خاص پسند از این ساعت ها به فروش میرسانند. مثلاً سایت خوابشاپ انواع ساعت ها را دارد که با بهترین و مناسب ترین قیمت ها می توانید سفارش دهید.

ساعت ایستاده چوبی دکوری این ساعت های دکوری و جذاب را می توانید هرجایی پیدا کنید. بعضی از این ساعت ها دارای استند گلدان نیز هستند و شما می توانید وقتی در گوشه‌ای از منزل خود آن را قرار دادید نیز یک گلدان کوچک را بر روی استندش جای دهید تا با اشکال مختلف خود زیبایی حیرت‌آوری را ببینید. ساعت چوبی دکوری مدل های مختلفی مثل مدل جام و مدل تنه درخت و مدل اسپرت را دارد. این نوع ساعت پرحجم و سنگین می باشد و به راحتی می‌توانید جای آن را عوض کنید.

ابعاد

 همیشه یکی از دغدغه های مهم هر خانه ای ابعاد و فضای خالی برای قرار دادن وسایل و دکور است. بعضی از منازل آنقدر فضای کمی دارند که خانواده ها نمی توانند از وسایل و مبلمان دلخواهشان را خریداری کنند و در منزل خود داشته باشند. ولی خوشبختانه اگر تمایل به خرید یک ساعت ایستاده را دارید باید بدانید که ابعاد بسیار کمی را در بر می‌گیرند و به دلیل اینکه ابعاد کمی دارند فضای خانه ی شما با وجود این ساعت‌ها اصلاً کوچک دیده نخواهد شد و شما می‌توانید بدون نگرانی از اینکه با خرید این ساعت جای خالی و فضای ذخیره زیادی برای دیگر وسایل باقی نخواهد ماند را نداشته باشید. البته ساعت های ایستاده نیز موجود هستند که ابعادی بزرگ دارند ولی برای خانه هایی که فضای زیادی دارند طراحی شده اند.

جنس

بیشتر ساعت های ایستاده از چوب تهیه می شوند. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که همه چوب ها با هم یکی نیستند جنس چوب ها نیز با یکدیگر متفاوت است مثلاً چوب هایی مثل چوب راش که در عین زیبایی و درخشش تا سال ها محکم و با دوام خواهد بود. ولی چوب هایی هم هستند که به دلیل جنس بد خود و اصل نبودن چوب به راحتی ضربه می بینند و مدت کوتاهی برای شما دوام خواهند داشت. ممکن است پایه های آن بشکند و ساعت شما از هم بپاشد. ساعت های ایستاده قطعاً باید با دوام باشند چون تمام وزن ساعت روی پایه هایش می افتد. همه چیز به پایه هایشان بستگی خواهد داشت پس در انتخاب ساعت خود دقت کنید تا دچار مشکل نشوید.

طرح و رنگ

 ساعت ها بیشتر در رنگ های طلایی و نقره ای وجود دارند. اما در بیشتر مکان های فروش نیز رنگ های دیگر پیدا می شود البته حواستان باشد رنگ ساعت رنگ ثابت باشد چون خیلی از فروشنده ها رنگ های موقت روی ساعت ها می زنند و بعد از مدتی شما با این صحنه که پوست ساعت کنده شده است مواجه می شوید باید گفت آن چیزی که شما مشاهده می کنید رنگ موقت روی ساعت است پس قبل از خرید از اصالت کالا مطلع شوید تا بهترین ساعت از لحاظ جنس و طرح و رنگ و ابعاد را خریداری کنید.

دوام باتری و قیمت

این مشکل یکی از بدترین مشکلات در خرید ساعت است مخصوصاً وقتی یک ساعت گران قیمت را خریداری می کنید و بعد از مدتی از کار می‌افتد و دیگر کاربردی نخواهد داشت. رفع این مشکل بسیار سخت است چون شما قبل از خرید باید مطلع شوید که چه نوع باتری درون ساعت کار شده است تا بسنجید که دوام آن ممکن است چقدر باشد. خیلی از این ساعت ها تولید کشورهای دیگر می باشند و ممکن است که دیگر نتوانید باتری همان برند را پیدا کنید. بیشتر این ساعت ها به دلیل خاص بودنشان یا طراحی های سختی که دارند با قیمت بالایی به فروش میرسند. اما بهتر است برای رفع تمام این مشکلات از یک سایت پر فروش و با کیفیت که بهترین محصولات را دارا می باشد و شما می توانید هر ساعت یا دکور مد نظرتان را در آنجا پیدا کنید مثل سایت خوابشاپ است که دارای تمامی مبلمان و دکوراسیون زیبا برای منزل شماست. با وجود این سایت معتبر دیگر نگران این نباشید که ساعت یا لوازم خود را از کجا تهیه کنید.